وبلاگ اختصاصی شیخ استاد عبدالباسط عبدالصمد

نگاهی به آثار تاریخی و جاودانه شیخ عبدالباسط و مشاهیر تلاوت

وبلاگ اختصاصی شیخ استاد عبدالباسط عبدالصمد

نگاهی به آثار تاریخی و جاودانه شیخ عبدالباسط و مشاهیر تلاوت

وبلاگ اختصاصی شیخ استاد عبدالباسط عبدالصمد

وبلاگ استاد عبدالباسط عبدالصمد سعی دارد با انتشار تلاوتها و مقاطع مختلف از آثار جاودانه شیخ عبدالباسط ، هنر و ابعاد فنی تلاوت وی را در اختیار طرفداران این شمسِ تلاوت قرار دهد .

برخی از دوستان مکرر از تلاوتهای اجرا شده استاد عبدالباسط در فرانسه درخواست میکنند . اما آنچه که تاکنون بنده اطلاع دارم تلاوتی که در فرانسه اجرا شده فعلا منتشر نشده است.  اما بطور حتم استاد عبدالباسط در سفرهایش به فرانسه نیز سفر کرده است که در این مورد شکی نیست اما چه بر سر این تلاوتها آمده ، خبری نیست !!!  مشخص نیست که استاد در چه سالی به فرانسه عزیمت نموده اند اما شاید این سفرِ استاد در دهه هفتاد میلادی بوده باشد.

استاد عبدالباسط به شهرهای مونت کارلو  Monte Carlo و همچنین پاریس Paris سفر کرده است .استاد عبدالباسط بنا به درخواست مسئولین تلویزیون فرانسه در اپرای پاریس به اجرای یک تلاوت دعوت میشود . اما یک تلاوت خاص !!!

جالب است بدانید که از استاد عبدالباسط  درخواست میکنند تا بخاطر حفظ نظم و آداب اپرا از یونیفرم آنجا که متشکل از کت و شلوار است ، استفاده کنند . و استاد عبدالباسط نیز درخواست آنها را رد نمیکند . ایشان وارد اپرا میشوند اما با چهره ای بسیار نادر با کت وشلوار !!!

تصور میکنم استاد با کت و شلوار چقدر شیک پوش شده بودند . ای کاش حداقل یه عکسی از آن محفل منتشر میشد ...


استاد شروع به تلاوت میکنند و چنانچه به فرزندانشان ماجرای این سفر را توضیح داده بودند ، میگویند : بعد از شروع تلاوت حالتی عجیب و مبهم در من ایجاد شد . در طول تلاوت سکوت کامل اپرا را احاطه کرده بود . من مردم آنجا را نمیشناختم و این سکوت برایم مبهم بود . نمیدانستم که آنها آیا به تلاوتم گوش میدهند یا اینکه احساس ناراحتی میکنند . بالاخره تلاوتم را به انتها رساندم و وقتی تصدیق را گفتم تمامی حضار  تشویق کردند و این حالت بطور استمرار دقایق زیادی بطول انجامید ....

و بعد از این تلاوت نشریات فرانسه به استاد عبدالباسط لقب ( الصوت الاسطوری ) دادند .


به امید روزی که پرده از تلاوتهای پشت پرده فرانسه ، خصوصا تلاوت مخصوص اپرا برداشته بشه .

آمین

الحمد لله

نظرات  (۲)

جالب است که بدانید کشور فرانسه در سال 1988 آگهی فوت استاد رو هم منتشر کرد اونم با زبان فرانسوی  تیتر اول روزنامه
 آمین یا رب العالمین

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">